Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im.Joanny Kulmowej w Komarowie

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Konkurs plastyczny "Wiersze pędzlem malowane"

Utworzono dnia 01.05.2024

Dnia 19 kwietnia został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny  "Wiersze pędzlem malowane" - ilustracje do poezji Joanny Kulmowej.

Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III i IV- VIII.

W klasach I-III miejsca zajęli: I – Oliwia Seredyńska ZSP w Mostach, II- Natasza Ćwik SP w Krępsku, III- Hanna Jarmuła SP 1 w Goleniowie.

W klasach IV- VIII miejsca zajęli: I – Amelia Szymańska SP 1 w Goleniowie, II – Alicja Niczaj SP 1 w Goleniowie, III – Janina Bugajska Sp w Komarowie.

Wyróżnienie : Franciszek Niepsuj z SP „Cogito” w Goleniowie, Laura Witaszczyk z ZSP w Mostach, Sofiia Vodianiuk z SP w Komarowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie.

czytaj dalej na temat: Konkurs plastyczny "Wiersze pędzlem malowane"

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 29.04.2024

Dnia 19 kwietnia dzięki Międzyszkolnemu Konkursowi Recytatorskiemu "Magia w poezji ukryta - wiersze Joanny Kulmowej" mieliśmy okazję podziwiać niezwykłe talenty z 8 szkół Gminy Goleniów. Poziom prezentacji był niezwykle wysoki, a uczestnicy zaskoczyli nas swoją pasją i klasą.

Jury w składzie Magdalena Bauer-Styborska, Elżbieta Nowak oraz Aleksandra Ślusarczyk miało niełatwe zadanie, ale ostatecznie udało im się wyłonić najlepszych z najlepszych. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła Oliwia Rogala z ZSP w Białuniu, a na kolejnych miejscach znaleźli się Aniela Dudko z SP nr 2 w Goleniowie oraz Mykhailo Vdovychenko z SP "Cogito" w Goleniowie.

Ogromne gratulacje również dla wyróżnionych Jana Mazurkiewicza z SP w Komarowie oraz Aleksandry Sadurskiek z SP w Kliniskach.

W kategorii klas 4-8 triumfowała Zuzanna Rogala z ZSP w Białuniu, a na podium stanęli również Jan Berleć z SP nr 2 w Goleniowie oraz Jakub Lewek z SP "Cogito" w Goleniowie. Gratulacje dla wyróżnionych: Oliwii Szwed z SP nr 2 w Goleniowie oraz Ksawerego Humiei z SP w Komarowie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz za wspaniałą atmosferę, a opiekunom i nauczycielom za przygotowanie uczniów.

Dodatkowo, z dumą ogłaszamy, że nasza szkoła wzbogaciła się o trzy nowe ważne osoby. Panie Magdalena Bauer-Styborska Kino & Kawiarnia Goleniów, Elżbieta Nowak Wirtualne Muzeum Joanny i Jana Kulmów przy Uniwersytecie Szczecińskim oraz Aleksandra Ślusarczyk Teatr Brama otrzymały tytuł HONOROWEGO PRZYJACIELA NASZEJ SZKOŁY.

czytaj dalej na temat: Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Gość z Kenii

Utworzono dnia 03.10.2023

Dziś naszą szkołę odwiedził niezwykły gość, Ks. Mwarabu Hiribae Joseph #MwarabuHiribaeJoseph z Kenii. Ksiądz opowiadał o życiu dzieci w odległej Afryce oraz ich zwyczajach. Uczniowie dowiedzieli się też kilku ciekawych informacji na temat afrykańskiej szkoły. Ks. Joseph opowiadał o misjach, o tym, że każdy może pomagać, bo wtedy świat staje się lepszy. Na zakończenie spotkania ks. Joseph nauczył nas kilku zwrotów w języku Suahili, „Hakuna matata” – nie martw się, „Jambo” – cześć oraz „Baba Yetu” co w tym języku oznacza Ojcze Nasz. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie rozpocząć VII animację misyjną w naszej Archidiecezji.

czytaj dalej na temat: Gość z Kenii

Bezpieczne korzystanie z komputera

Utworzono dnia 28.09.2023

W czwartek 28.09.2023r. przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach "Bezpieczne korzystanie z komputera". Pani Kamila Fikus przedstawiła dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, które należy stosować w obcowaniu z komputerem i Internetem. Dodatkową niespodzianką dla przedszkolaków były zabawy robotami edukacyjnymi Photon, dzięki którym dzieci rozpoznawały kolory i dźwięki. Dzieci poznały także ekran multimedialny, na którym stworzyły własne boisko piłkarskie. ⚽️

czytaj dalej na temat: Bezpieczne korzystanie z komputera

Wyjazd do kina

Utworzono dnia 28.09.2023

Nasi uczniowie Dzień Chłopaka świętowali już w czwartek wyjazdem do kina. Poza pięknym i wzruszającym filmem "O psie, który jeździł koleją"  jaki mieliśmy okazję zobaczyć nie zabrakło góry przekąsek i dobrej atmosfery:-)

czytaj dalej na temat: Wyjazd do kina

Sprzątanie świata

Utworzono dnia 19.09.2023

"SPRZĄTANIE ŚWIATA" 15 września, uczniowie naszej szkoły, zaopatrzeni w worki i rękawiczki ruszyli posprzątać SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ- SWOJE KOMAROWO.

czytaj dalej na temat: Sprzątanie świata

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Utworzono dnia 01.09.2023

Andrzejki

Utworzono dnia 01.12.2022

Koniec listopada to czas organizowania zabaw połączonych z wróżbami i przepowiedniami. Dzieci z naszej szkoły i przedszkola, podtrzymując tradycję, uroczyście obchodziły ANDRZEJKI. Nie zabrakło tańców i konkursów przygotowanych przez wróżki z klas starszych.

czytaj dalej na temat: Andrzejki

Święto Odzyskania Niepodległości

Utworzono dnia 11.11.2022

Co roku, 11 listopada obchodzimy. Narodowe Święto Niepodległości.  Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. W naszej szkole, 10 listopada uroczyście obchodziliśmy 104 rocznicę jej...

czytaj dalej na temat: Święto Odzyskania Niepodległości

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 63

W poprzednim tygodniu: 87

W tym miesiącu: 262

W poprzednim miesiącu: 473

Wszystkich: 26977